Keçiboynuzunun faydaları nelerdir?

Değerli okuyucu, bugün sizlere yine keçiboynuzu ya da harnuptan (Ceratonia siliqua) bahsedeceğim. Çünkü, son yazıma Akdeniz Bölgesi’nin tipik meyvesi olan keçiboynuzunun araştırmalarımda bulduğum tüm özelliklerini sığdırmak mümkün olmamıştı... Bu nedenle, bugün size keçiboynuzunu tanıtmaya devam ediyorum. 

Soğuk alerjisine karşı
Şu sıralar kış mevsimini yaşamaktayız. Kış mevsiminde bazı insanlar soğuk alerjisinden şikâyet eder. Yaz mevsiminde klimaların çalıştığı ortama giremezler, çünkü soğuk alerjileri tetiklenir.
Yaz aylarında arabasında veya yaşam ortamlarında klima çalıştıramayan birçok insan tanıdım. İşte soğuk alerjisine çözüm, mükemmel bir keçiboynuzu kürünü uygulamaktır. Bu kür, özellikle kış aylarının soğuğuna bağlı, soğuk alerjisi çekenlerin de imdadına yetişir. 

Mükemmel destekleyici Bir bitki aynı anda bir-iki rahatsızlığa karşı destek verebilir. Ancak, öyle bitkiler var ki, birçok şikâyete karşı yardımcıdır. Keçiboynuzu birçok şikâyete karşı mükemmel bir destekleyicidir. 
Onu halen araştırmaya devam ediyorum. Günde üç - dört adet tüketilecek keçiboynuzu hem kabızlığı önler, hem de ishalin durdurulmasında yardımcıdır. Tüketildiğinde uzun müddet tok tutar. Eğer, çok sık acıkıyorsanız, gün içerisinde birkaç adet keçiboynuzu (Harnup) tüketmenizi öneririm.
Radyoterapi aldıklarında, akciğerleri ödem yapan hastalara da özellikle önermekteyim. Radyoterapi alırken oluşabilecek akciğer ödemine karşı rahatlıkla keçiboynuzu kürünü uygulayabilirler.
O, hangi kürü uygulanırsa uygulansın mükemmel bir balgam söktürücüdür. Keçiboynuzu, akciğerlerin temizleyicisidir. Sigara, bir insanın kendi kendisine verebileceği en büyük cezalardan biri. Eğer, sigarayı terk edemiyorsanız, en azından her ay bir hafta boyunca beş-altı adet keçiboynuzunu küçük küçük kırıp iki bardak suda yedi-sekiz dakika kaynatıp haşlama suyunu içiniz.
Bir haftalık uygulama sonucunda ciğerlerinizin nasıl rahatladığını hissedeceksiniz. 

Cinsel soğukluğa karşı
Cinsel soğukluk yaşayan kadın veya erkek için mükemmel bir çözümdür. Kürünü uygulamaya başladıktan kısa bir süre sonra rahatsızlığı olanlar sonuç almaya başlayabileceklerdir.
Keçiboynuzu, akciğer kanserine karşı önleyici gücüyle mükemmel bir meyvedir. Ancak, akciğer kanserine yakalanmış olanlar için tedavi etme gücü çok zayıftır. Tekrar  belirtmekte fayda görüyorum; Bir bitkinin hastalığı önleyici özelliği ile o hastalığı tedavi etme özellikleri birbirlerinden farklı şeylerdir. 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !